Turkish TR Arabic AR English EN
Hakkımızda

Şirketimiz kurucusu Merhum M.Hayri ÖZKAYA (1937-2012) ilk ticaret hayatına 1953 yılında fıstık alım satımı ile ticaret hayatına başlamıştır.

İlk ihracat tecrübesini 1964 yılında Halep ve Şam’a yaptığı sevkiyatlarla gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirmiş olduğu seyahatler neticesinde ticaret kendisini iplik tüccarlığına doğru ilerletmiş 1970 yılında iplik alım satımı ile yeni sektörünü belirlemiştir. 1980 yılında boya ve Apre olarak İstanbul’da Gürteks Boya olarak ilk işletmesini kurarak ticaret hayatını imalat sektörü ile buluşturmuştur.

Bu sektörde edindiği tecrübeyi 1987 yılında Gaziantep’e taşımış ve sanayi yatırımına dönüştürerek ilerletmiştir. İş hayatında Kendisini yalnız bırakmayan oğullarına 1992 yılında Gürteks İplik olarak bayrağı devrederek yeni kuşakların önünü açmıştır. 1995 yılında birkaç ülke ile başlamış oldukları ihracat hayatına yeni neslin istikrarı ve büyümeyi ilke edinmesiyle ve sonraki yıllarda yapmış oldukları makine parkurundaki revizyon ve yeni yatırımlarla büyüyerek devam etmektedir.

Sektöründe deneyimli profesyonel ekibiyle birlikte Türkiye’deki en büyük ve en kaliteli ipliğini üreten bir firma konumuna gelmiştir. 2008 yılında Üsküdar Home Ev Tekstili sektörüne giriş yaparak Kaymaz Tabanlı Banyo Halısı üretimine yıllık 3.000.000 m2 üretim yapabilme kapasitesine sahip tesis kurarak başlamış ve kısa sürede bu sektörde edindiği tecrübeleri yeni yatırımlara dönüştürme kararı almıştır.

2011 yılında üretim gücüne yeni bir halka eklemek amacıyla yeni bir yatırım kararı alarak “FLORA HALI” markası adı altında Halı sektörüne giriş yapmıştır. Flora Halı kendi dokuma üretimi için gereksinim duyduğu tüm iplik hammadde girdilerini yine kendi bünyesinde üreten tek firma olma özelliği sahiptir. Avrupa Birliği, Kuzey ve Güney Amerika, Kuzey Afrika ülkeleri, Ortadoğu ve Rusya dahil olmak üzere 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirilmektedir. Tekstil sektöründeki edindiği tecrübeleri yeni yatırımlara dönüştürerek Dünya’nın ve Avrupa’nın en büyük ve en kaliteli ürün üreten firması konumuna gelme hedeflerini gerçekleştirmek için gerekli AR-GE çalışmaları ile yatırımlarına aralıksız devam etmektedir. Kurumsal yönetim anlayışıyla çalışmaktadır.

Arama kelimesini girdikten sonra Enter tuşuna basın

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.